گنج یاب

Treasure-Detector

standardview مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , , , , ,

آدرس فروشگاه گنج یاب : شیراز – پل معالی آباد – دینکان – جنب کوچه ۲۱

شماره تماس : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰

بسیاری از کاوشگران و فعالان تازه وارد به دنیای فلزیابی هنوز تفاوت های بین فلزیاب ، طلایاب ، گنج یاب و موارد اینچنینی را به خوبی نمیدانند. در پست قبل در مورد فلزیاب و انواع ان صحبت کردیم و در اینجا قصد داریم تا تفاوت بین فلزیاب و گنج یاب را بیان کنیم تا به سوالات بسیاری که پیرامون این موضوع وجود دارد پاسخ داده باشیم.

اما گنج یاب ها دستگاههایی هستن که قادرند تا نوع فلز و با ارزش یا بی ارزش بودن آن را نیز تعیین کنند که این تمایز قائل شدن معمولا بین طلا و دیگر فلزات انجام میشود و به آن تفکیک فلزات میگویند. قدرت تفکیک دستگاههای گنج یاب با یکدیگر متفاوت بوده و برخی ممکن است دارای درصد بالایی از خطا باشند. گنج یابی دارای کیفیت و قدرتی قابل اطمینان است که در شناسایی فلز خطا نزند و بتوان به تشخیص آن اعتماد کرد.

گنج یاب
گنج یاب

معمول ترین و رایج ترین استفاده از گنج یاب ها در کشور های باستانی گنج یابی است. همانطور که گفته شد فلزیاب های VLF دارای عمق کاوشی تقریبا یک متری هستند اما دفینه ها ، مقبره ها ، اتاقک ها و سایر مکان هایی که در آنها احتمال وجود گنج میرود دارای عمقی بیش از ۳ متر هستند و برای حل این مشکل باید از فلزیاب های پالسی استفاده کرد.

عمق نفوذ گنج یاب ها تحت تاثیر عوامل مختلفی است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم :

  • تکنولوژی به کار رفته در ساخت دستگاه فلزیاب : اصلی ترین عامل را میتوان تکنولوژی ساخت دانست. این مورد ممکن است در دستگاههایی که از یک تکنولوژی خاص نیز استفاده میکنند صادق است. یعنی ممکن است دو دستگاه VLF نیز عمق کاوش متفاوتی داشته باشند ( با توجه به فرکانس کاری متفاوت و سایز کویل های به کار رفته و …)
  • جنس فلز مدفون شده : برخی از فلزها مانن آهن میدان مغناطیسی قوی تری را نسبت به دیگر فلزات ایجاد میکنند.
  • سایز فلز مدفون شده : پیدا کردن اجسام بزرگ در عمق بیشتر امکان پذیر است و جست و جوی اشیاء ریز در عمق زیاد بسیار سخت است.
  • جنس خاک : خاک های معدنی و زمین های دارای ترکیبات رسانا باعث اختلال و خطا در دستگاههای فلزیاب میشوند.
  • هاله اطراف هدف : وقتی که فلزات برای مدت زیادی در زیر خاک میمانند ، باعث میشوند تا رسانایی خاک اطراف بیشتر شده و راحت تر توسط فلزیاب شناسایی شوند ( اثر فلز قدیم و جدید ).
  • تداخل فرکانس اشاء و دستگاههای اطراف : اجسامی مانند دکل های برق فشار قوی ، کابل های زیر زمینی و … باعث اختلال در عمق فلزیاب میشوند.

شاید دوست داشته باشید:

Future-Metal-Detector

قیمت فلزیاب فیوچر

قیمت فلزیاب فیوچر | خرید فلزیاب فیوچر | فلزیاب فیوچر دست دو | تعمیر فلزیاب فیوچر آدرس فروشگاه فلزیاب : شیراز – پل معالی آباد – دینکان – جنب کوچه ۲۱ شماره تماس و مشاوره رایگان : ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ قیمت فلزیاب فیوچر و هرآنچه که لازم است بدانید فلزیاب فیوچر برای بسیاری از فعالین عرصه فلزیابی […]

GPZ-7000

فلزیاب جی پی زد

برای خرید فلزیاب جی پی زد اصل با کارشناسان ما در تماس باشید          ۰۹۹۱۷۵۷۹۰۳۰ معرفی شرکت ماین لب : شرکت ماین لب که دفتر مرکزی آن در کشور استرالیا قرار دارد بیش از ۳ دهه است که در بازار فلزیاب و گنج یاب فعال بوده و بسیاری از دستگاههای گنج یاب […]

GPX-series

فلزیاب جی پی ایکس

فلزیاب جی پی ایکس | فلزیاب GPX آیا این دستگاهها به اندازه ای که به نظر می آیند پیچیده هستند ؟ وقتی بحث دستگاههای فلزیاب حرفه ای در میان باشد امکان ندارد که نامی از دستگاههای سری جی پی ایکس ماین لب برده نشود این دستگاهها توانستند از زمان عرضه به بازار جهانی قدرت خود […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


همین حالا تماس بگیرید